MIÓD Z MALINAMI PUCER - aktualności

05.10.2012

Miód z poziomkami zachwycił Magdę Gessler !

Tradycyjne wędliny, chleby, ciasta, miody, wyroby mleczarskie, przetwory i napoje można było obejrzeć podczas VIII Wystawy Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Polskie Smaki – zorganizowanej 21 września b.r. na Praskiej Giełdzie Spożywczej w Ząbkach.

Kilkaset produktów stanowiących polskie dziedzictwo kulinarne, wytwarzanych w oparciu o tradycyjne metody i ze składników pochodzących z upraw ekologicznych zaprezentowało blisko sześćdziesięciu producentów z całego kraju.

Pięćdziesiąt spośród prezentowanych produktów tradycyjnych i ekologicznych zostało zgłoszonych przez 28 producentów do rywalizacji w konkursie na najlepszy produkt tradycyjny i ekologiczny „Polski Smak 2012”. Oceniało je jury pod przewodnictwem znanej restauratorki Magdy Gessler, z udziałem: prof. Mirosława Słowińskiego ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, prof. Zygmunta Zandera z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Dariusza Goszczyńskiego – wicedyrektora departamentu z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krzysztofa Przybyła – prezesa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

W wydarzeniu, które objęło patronatem Ministerstwo Rolnictwo i Rozwoju Wsi, uczestniczyliśmy. Na stoisku przez nas przygotowanym, znalazły się tylko tradycyjne miody pochodzące z naszych pasiek- miód lipowy, leśny, gryczany, spadziowy i wielokwiatowy. 

Wystawa została otwarta o godz. 11.00. Spośród wielu zaproszonych gości najbardziej wyczekiwana była Magda Gessler. Restauratorka podeszła do każdego z ponad 50 stoisk. Degustowała premierowo pokazany  miód  z poziomkami. Powiedziała - „pięknie wygląda” .

Najwidoczniej z tego samego założenia wyszli zwiedzający, którzy kupili wszystkie miody pszczele, które były wystawione.

Gawęda kulinarna Magdy Gessler i towarzyszącej jej na scenie prezenterki telewizyjnej Katarzyny Dowbor przyciągnęła uwagę pokaźnej rzeszy zwiedzających Polskie Smaki.

Pani Magda Gessler przedstawiając wyniki obrad jury zachwycała się ”jadłam cudowne miody.... , w maleńkim słoiczku gęsto utkane, jedna przy drugiej pachnące poziomki z odrobiną miodu na dnie, z urzekającą słodyczą. Rarytas, zapachem przywodzi poziomkową polanę znaną z dzieciństwa… który powinien być wizytówką Polski na całym świecie. Każdy cudzoziemiec opuszczając Polskę powinien otrzymać taki cudowny prezent będący smakiem naszego kraju” .

Jury wybrało pięć produktów wśród których znalazł się Mazurski miód akacjowy z poziomkami z Pasieki PUCER. Laureaci otrzymali statuetki „Polski Smak 2012” i nominację do prestiżowego godła promocyjnego „Teraz Polska”.

W trakcie imprezy odbyła się również aukcja prac plastycznych, wykonanych przez dzieci niedowidzące z Zakładu dla Niewidomych w Laskach k. Warszawy, z której dochód został przeznaczony na potrzeby dzieci z tego zakładu. Wśród licytujacych znalazła się oczywiście Pasieka PUCER, która zasiliła szczytny cel, otrzymując w zamian „Dobrego Anioła”.
Dane teleadresowe

 

Pasieka Pucer Dariusz Pucer


Pastwiska 7
11-410 Barciany

tel. 508381243, 508381244

www.pasiekapucer.pl

www.pasiekapucer.eu

e-mail: pasiekapucer@wp.pl

Obraz może zawierać: tekst

Liczba odwiedzin: 304290

Pasieka PUCER, miód, miód z poziomkami, miód lipowy, miod, pucer, miód spadziowy, bartnik