MIÓD Z MALINAMI PUCER - aktualności

17.12.2013

Międzynarodowy Charytatywny Kiermasz Świąteczny

30 listopada w wileńskim Ratuszu odbył się Międzynarodowy Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Dzięki dużemu zaangażowaniu Międzynarodowej Organizacji Kobiet, która jest głównym organizatorem tej imprezy, placówek dyplomatycznych akredytowanych na Litwie, szkół, sponsorów oraz wolontariuszy, Kiermasz Świąteczny odbył się w tym roku już po raz jedenasty.
 

Uroczystego otwarcia dokonała Prezydent Litwy, pani Dalia Grybauskaitė.

Prezydent Grybauskaitė odwiedziła większość stoisk, w tym również przygotowane przez  Ambasadę RP w Wilnie, gdzie otrzymała z rąk Ambasadora Jarosława Czubińskiego koszyk z produktami regionalnymi z Warmii, Mazur i Powiśla, przekazany przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacka Protasa.

To już ósma edycja Kiermaszu Świątecznego, w której wzięła udział Ambasada. Sponsorami polskiego  stoiska była m. in. Pasieka PUCER

 Na polskim stoisku można było kupić kupić domowe wypieki (orzeszki, szyszki, pierniczki), słodycze renomowanych polskich firm, wycinanki łowickie wykonane ręcznie przez twórcę ludowego z Łowicza oraz upominki przekazane przez Urząd Województwa Podlaskiego i firmę Orlen Lietuva. Dodatkową atrakcję stanowiły dekoracje i ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów Szkoły Średniej im. Władysława Syrokomli w Wilnie oraz Szkoły Średniej im. J. I. Kraszewskiego w Wilnie na potrzeby stoiska "Polskie szkoły na Litwie”.

 Polskie stoiskoPolskie stoisko odwiedziła Prezydent D. GrybauskaitėPolskie stoisko

 


Dane teleadresowe

 

Pasieka Pucer Dariusz Pucer


Pastwiska 7
11-410 Barciany

tel. 508381243, 508381244

www.pasiekapucer.pl

www.pasiekapucer.eu

e-mail: pasiekapucer@wp.pl

Obraz może zawierać: tekst

Liczba odwiedzin: 304287

Pasieka PUCER, miód, miód z poziomkami, miód lipowy, miod, pucer, miód spadziowy, bartnik