MIÓD Z MALINAMI PUCER - aktualności

06.02.2014

Miody z Barcian TOP PRODUKTAMI programu „Doceń polskie”

29 stycznia w Krakowie miał miejsce jedenasty już audyt produktów spożywczych biorących udział w Ogólnopolskim Programie Promocyjnym „Doceń polskie”. Jedynym z laureatów tej certyfikacji jest Pasieka PUCER. Miód nektarowy gryczany oraz Miód nektarowy lipowy naszego gospodarstwa pasiecznego otrzymały certyfikaty „Doceń polskie”, zdobyły także tytuły TOP PRODUKT.

 

Warto nadmienić, że oba rodzaje miodu zostały uhonorowany znakiem „Doceń polskie” już po raz drugi. Pierwszy raz nagrodzono je dwa lata temu, w trakcie V audytu programu. Podczas styczniowej certyfikacji Loża Ekspertów ponownie oceniła wyroby Pasieki PUCER i po raz drugi przyznała im certyfikat. Powtórna ocena wynika z faktu, iż godło programu nadawane jest na czas określony, dokładnie na 24 miesiące.

Pragniemy Was poinformować, że wysoka jakość Miodu nektarowego gryczanego oraz Miodu nektarowego lipowego Pasieki PUCER została potwierdzona w trakcie XI audytu programu „Doceń polskie”. Oba wymienione produkty zdobyły nie tylko certyfikaty programu, lecz także tytuły TOP PRODUKT. Miano to nadawane jest wyłącznie wyróżniającym się artykułom spożywczym, którym Loża Ekspertów przyzna maksymalne noty.
Celem programu „Doceń polskie” jest promowanie rodzimej żywności wysokiej jakości oraz jej producentów. Posiadanie tzw. polskiego akcentu to podstawowy warunek uczestnictwa w programie. Wyrób biorący w nim udział musi być produkowany z polskich składników, na podstawie tradycyjnej receptury lub na terenie naszego kraju.

Przedsięwzięcie jest realizowane od 2011 roku, od samego początku jego funkcjonowania, honorowy patronat nad nim sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podczas odbywających się cztery razy w roku audytów Loża Ekspertów ocenia wszystkie zgłoszone produkty spożywcze. Każdy z pięcioosobowego jury przyznaje punkty za smak produktu oraz jego wygląd, ocenie podlega także stosunek jakości wyrobu do jego ceny. Eksperci mają do dyspozycji dziesięciostopniową skalę ocen.

Certyfikat „Doceń polskie” otrzymują tylko artykuły spożywcze, którym Loża przyznała wysokie noty. Tytułem TOP PRODUKT honoruje się zaś te z maksymalną liczbą punktów. Co ważne, każdy ekspert samodzielnie ocenia produkty, pozytywny wynik audytu zależy od punktów pięciu osób. Taki sposób przyznawania certyfikatów gwarantuje, że godło programu zdobywają wyłącznie najbardziej wartościowe wyroby. Widniejący na opakowaniu znak „Doceń polskie” to czytelna wskazówka dla konsumentów oraz dowód, że produkt nim opatrzony został pozytywnie sprawdzony przez specjalistów.


 

Dane teleadresowe

 

Pasieka Pucer Dariusz Pucer


Pastwiska 7
11-410 Barciany

tel. 508381243, 508381244

www.pasiekapucer.pl

www.pasiekapucer.eu

e-mail: pasiekapucer@wp.pl

Obraz może zawierać: tekst

Liczba odwiedzin: 304287

Pasieka PUCER, miód, miód z poziomkami, miód lipowy, miod, pucer, miód spadziowy, bartnik